Мешкають кашалоти групами і харчуються гігантськими кальмарами (деякий час вони залишаються живими в шлунку кашалота). Свою здобич вони знаходять за допомогою ультразвукової ехолокації.
Кашалоти майже не мають ворогів, крім косаток і людей.Люди з усіх китів полювали в основному на кашалота, з нього отримували рідкий жир (ворвань), амбру (воскоподібна речовина) і спермацет. У 19 столітті було вбито понад 180 000 кашалотів. Жир кашалота застосовували як мастильний матеріал. Спермацет застосовували для виготовлення мазей, помад і свічок. Амбра використовувалася як пахощі і як найцінніша сировина при виготовленні духів. У наші дні можна зустріти на продажу парфуми з амброю. Зуби кашалота цінувалися нарівні з бивнем мамонта і моржевим іклом. Люди практично не вживали м’ясо кашалота, оскільки воно мало дуже неприємний запах.
Кашалоти небезпечні тварини, розлючені кашалоти здатні затопити безліч моряків і суден. У 1820 році, кашалот потопив 230 – тонне китобійне судно «Ессекс». У 1902 році, було потоплене 205 -тонне китобійне судно «Катлін».
Навіть подумати не могла,що вони такі великі!
ВідповістиВидалитиТак, вони просто гігантські)
ВидалитиДуже цікаво!
ВідповістиВидалитиДякую)
Видалити